Hata mesajı

  • Notice: drupal_theme_initialize() (/var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc dosyasının 100 satırı) içinde Undefined index: md_alpine.
  • Notice: _drupal_theme_initialize() (/var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc dosyasının 146 satırı) içinde Trying to get property of non-object.
  • Notice: _theme_load_registry() (/var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc dosyasının 335 satırı) içinde Trying to get property of non-object.
  • Notice: theme_get_setting() (/var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc dosyasının 1439 satırı) içinde Undefined index: md_alpine.
  • Notice: theme_get_setting() (/var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc dosyasının 1486 satırı) içinde Trying to get property of non-object.

Easylab ELN/LIMS ile Sertifikasyonlar ve Denetimler çok daha rahat

Üretim firmaları kendilerini sertifikasyonlar ve denetimler ile kanıtlarlar

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, her firmanın olmazsa olmazıdır. Çevreye duyarlılık söz konusu olduğu zaman ISO 14001 gelir. Kozmetikte GMP (İyi Üretim Uygulamaları) direktifleri izlenir ve denetlenir. Sağlık Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Yerel Otoriteler, Bağımsız Sertifikasyon kuruluşları firmaların çeşitli standartlara uymaları konusunda taleplerde bulunur.

Bütün bu denetlemelerde ve sertifikalarda ortak olan bir nokta dokümantasyondur. Üretimin, kalite kontrolün, planlamanın, ürün kabülün, laboratuvarın, kısacası firmayı ilgilendiren bütün işlemlerin dokümante eidlmesi ve belgelenmesi beklenir.

Kayıtlar ve Çoklu kayıtlar

Bütün işletmelerde kayıt tutulur. Bazılarında daha detay seviyesinde tutulur, bazılarında daha genel tutulur. Standartlar, sertifikasyonlar ve denetimler farklı kayıtların tutulmasını gerektirebilir. İşte böyle durumlarda çoklu kayıtlar başlayabilir. Bir işlem için hem laboratuvar formlarına, hem Excel'e, hem muhasebe programına kayıt girilmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Easylab İşlerinizi Kolaylaştırıyor

Böyle durumlarda bir elektronik laboratuvar defteri çözümü olarak Easylab devreye girer. Easylab çalıştıran tablet bilgisayarlar basılı laboratuvar formlarının yerini alır, ve sonuçlar doğrudan tablet bilgisayarlara girilir. Easylab yazılımı verilerin anında sisteme aktarımını sağlar. Bu sayede veriler sadece bir kere Easylab sistemine girilerek diğer sistemlere de iletilmiş olur.

Easylab temelinde yetkilendirme, görev takibi, kalite kontrol, veri doğrulama, otomatik hata kontrolü gibi fonksiyonlar bulunmaktadır. Bu sayede standartlarda talep edilen veya talep edilebilecek taleplerin büyük kısmı otomatik olarak karşılanmış olur. Bu sayede hem yeni standartlar daha kolay bir şekilde uygulanabilir, hem de uygulanan standartlar daha sürdürülebilir olur.

Thumbnail: 
Description: 
Easylab ISO, GMP, Helal, Sağlık Bakanlığı gibi sertifikasyonlarda ve denetimlerde yardımcınızdır.