Error message

  • Notice: Undefined index: md_alpine in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: md_alpine in theme_get_setting() (line 1439 of /var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in theme_get_setting() (line 1486 of /var/www/html/easylabcomtr/includes/theme.inc).

Easylab ELN/LIMS ile Sertifikasyonlar ve Denetimler çok daha rahat

Üretim firmaları kendilerini sertifikasyonlar ve denetimler ile kanıtlarlar

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, her firmanın olmazsa olmazıdır. Çevreye duyarlılık söz konusu olduğu zaman ISO 14001 gelir. Kozmetikte GMP (İyi Üretim Uygulamaları) direktifleri izlenir ve denetlenir. Sağlık Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Yerel Otoriteler, Bağımsız Sertifikasyon kuruluşları firmaların çeşitli standartlara uymaları konusunda taleplerde bulunur.

Bütün bu denetlemelerde ve sertifikalarda ortak olan bir nokta dokümantasyondur. Üretimin, kalite kontrolün, planlamanın, ürün kabülün, laboratuvarın, kısacası firmayı ilgilendiren bütün işlemlerin dokümante eidlmesi ve belgelenmesi beklenir.

Kayıtlar ve Çoklu kayıtlar

Bütün işletmelerde kayıt tutulur. Bazılarında daha detay seviyesinde tutulur, bazılarında daha genel tutulur. Standartlar, sertifikasyonlar ve denetimler farklı kayıtların tutulmasını gerektirebilir. İşte böyle durumlarda çoklu kayıtlar başlayabilir. Bir işlem için hem laboratuvar formlarına, hem Excel'e, hem muhasebe programına kayıt girilmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Easylab İşlerinizi Kolaylaştırıyor

Böyle durumlarda bir elektronik laboratuvar defteri çözümü olarak Easylab devreye girer. Easylab çalıştıran tablet bilgisayarlar basılı laboratuvar formlarının yerini alır, ve sonuçlar doğrudan tablet bilgisayarlara girilir. Easylab yazılımı verilerin anında sisteme aktarımını sağlar. Bu sayede veriler sadece bir kere Easylab sistemine girilerek diğer sistemlere de iletilmiş olur.

Easylab temelinde yetkilendirme, görev takibi, kalite kontrol, veri doğrulama, otomatik hata kontrolü gibi fonksiyonlar bulunmaktadır. Bu sayede standartlarda talep edilen veya talep edilebilecek taleplerin büyük kısmı otomatik olarak karşılanmış olur. Bu sayede hem yeni standartlar daha kolay bir şekilde uygulanabilir, hem de uygulanan standartlar daha sürdürülebilir olur.

Thumbnail: 
Description: 
Easylab ISO, GMP, Helal, Sağlık Bakanlığı gibi sertifikasyonlarda ve denetimlerde yardımcınızdır.